Search
Close this search box.

Andrzej Sosnowski

Twój AS!

Artykuł w Armeńskiej Akademii Nauk

artykul_strona _tytulowa

Dobra wiadomość na zakończenie roku. Czasopismo naukowe Armeńskiej Akademii Nauk (Հայկական Գիտությունների Ազգային Ակադեմիա) The Review of Armenian Studies zdecydowało o opublikowaniu mojego ostatniego artykułu naukowego, pt.: „Tekstowy obraz Ormian w literaturze polskiej XIX i XX wieku”.

Materiał stanowi prezentację wizerunku Ormian w dziełach J. Słowackiego oraz St. Żeromskiego. Wizja Ormianina w analizowanych pozycjach polskiej literatury pięknej to obraz człowieka tajemniczego, intrygującego, posiadającego wielką moc przenikania dwóch światów: racjonalnego i irracjonalnego. To jednocześnie osoby silne i piękne fizyczne wychowane w tradycyjnym, wprost spartańskim porządku. Co zastanawiające, zarówno polski wieszcz Juliusz Słowacki jak i nominowany do Literackiej Nagrody Nobla St. Żeromski, kreując postaci Ormian, sytuują ich w kontekście cierpienia i krwawych prześladowań.

Hobby staje się motywacją do działania. Wkrótce następne publikacje. Trzymajcie kciuki.

Link do artykułu w następnym poście.

Udostępnij wpis:

Inne wpisy

Co z tą szkołą?

MEN właśnie opublikowało Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. To standardowa procedura. Każdy

Czytaj więcej >